Sıkça Sorulan Sorular

Yardıma mı ihtiyacınız var?

Aşağıdaki sorularda aradığınız yanıtı bulamadınız mı ya da farklı bir konu ile ilgili yardıma mı ihtiyacınız var? İstek, öneri ve şikayetleriniz için bize e-posta gönderebilirsiniz.

Bize e-posta Gönderin

Sıkça Sorulan Sorular

venividiwon yeni bir sosyal medya platformudur

venividiwon’da sosyalleşme dışında; izlediğiniz, izlettiğiniz ve getirdiğiniz reklamlar üzerinden para kazanırsınız.

Hayır, venividiwon platformu yaşadığı sürece siz reklam izledikçe, izlettikçe ve getirdikçe para kazanacaksınız. Keyfini çıkartın!

Hayır. Ancak 18 yaşından küçükler adlarına banka hesabı açamayacakları için alternatif yöntemler üzerinden ödeme alabilirler.

Hayır. Platformda cep telefonu numarası bazında bir kontrol uygulanmaktadır.

Aşağıdaki her iş için size ödeme yaparız :

Size hedeflenen reklamları izleyerek

Reklam Tipi

Tutar

Görsel

5 VVW COIN

Metin

0,5 VVW COIN

 

Referansınız ile venividiwon’a katılmış üyelerin izlediği reklamlar üzerinden

Reklam Tipi

Tutar

Görsel

2 VVW COIN

Metin

0,2 VVW COIN

 

Referansınız ile venividiwon’a katılmış markaların izlenen reklamları üzerinden

Reklam Tipi

Tutar

Görsel

1 VVW COIN

Metin

0,1 VVW COIN

 

Reklam veren markalar, mesajlarını reklamlarında bir video ya da bir imaj ile iletmek isteyebilirler. Bu reklam tipleri Venividiwon platformunda Görsel reklam olarak adlandırılmaktadır. Video reklamlar 2 dk ‘ya kadar uzunlukta olabilmekte, imaj reklamlar ise 10 sn tam ekranda görünmektedir. Sonrasında reklam veren size, yanıtlamanız için, bir pazar araştırması sorusu yöneltecektir. Pazar araştırması sorusu çoktan seçimli olabileceği gibi, çok seçimli de olabilir.

Metin reklam, reklam verenlerin size sadece bir metin üzerinden ulaştığı reklam tipidir. Reklama tıkladığınızda, reklam ekranınızda 5 sn boyunca tam ekranda görünür.

Görsel reklama tıklanıp reklam sonuna kadar izlendikten (imaj reklamlar için 10 sn, video reklam için reklamın sonuna kadar) pazar araştırması sorusunun yanıtlanması sonrasında reklam izlenmiş kabul edilir. Metin reklam için ise, reklama tıklandıktan sonra izlenmiş kabul edilir. Her iki reklam için de para kazandığınızda ekranda sesli ve görsel olarak bilgilendirileceksiniz.

Bir reklamı izlendiğinde; izlenen reklam, izlediğim reklamlar alanına alınır ve bu reklamı tekrar izlemeniz durumunda para kazanmazsınız Ancak reklam veren isterse aynı reklamı size birden fazla kez hedefleyebilir. Bu durumda reklam içeriği aynı da olsa, izlenmemiş reklamlar arasında gördüğünüz reklamı yeniden izleyerek VVW COIN kazanabilirsiniz. Beğendiğiniz reklamları tabii ki tekrar tekrar izleyebilirsiniz. Keyif ve zaman sizin :)

Bazen izlediğiniz reklamları beğenirsiniz ve tekrar tekrar izlemek istersiniz. Bazen de, reklam ile size getirilen teklifi daha uygun bir zamanda detaylı incelemek istersiniz. Bu durumda reklamı beğenmeniz durumunda, ileride reklama daha hızlı ulaşabilirsiniz.

Hayır, Venividiwon size reklam izlemeniz durumunda VVW COIN veren bir iş modelinde çalışmaktadır. Ancak size hedeflenmiş reklamlar üzerinden avantajlar ve kampanyalara ulaşacaksınız. Bunun için reklamlar üzerindeki yönlendirmeleri izlemenizi şiddetle tavsiye ederiz.

Reklam veren markalar, reklam verme adımında ürünlerine ilgi duyacak kitlelere telefon ile erişmek isteyebilirler. Bu hallerde reklam üzerine Beni Ara butonu konumlandırırlar. Eğer reklam ile ilgili olarak markanın sizi telefon ile arayıp iletişime geçmesini istiyor iseniz bu butonu kullanmanızı öneririz.

Reklam veren markalar, reklam verme adımında ürünlerine ilgi duyacak kitleleri ve bütçelerini belirlerler. Reklamlar, reklam verenin bütçesi içerisinde kalacak şekilde, hedeflenen kitleye yayınlanır. Eğer siz reklam veren markanın hedef kitlesi içerisindeyseniz ve markanın yeteri kadar bütçesi var ise reklamı ekranınızda görürsünüz. Bu nedenle platform üzerinde sağladığınız bilgiler reklam verenlerin yapacağı hedefleme açısından kritik önemdedir.

Yasalar gereği, venividiwon üzerinden elde ettiğiniz gelirin vergilendirilmesi gerekmektedir. Vergilendirme sonrasında size sağlanacak belgelerin iletilebilmesi ve reklam verenlerin platform üzerinden en iyi faydayı sağlayabilmeleri için platform üzerinde kaydettiğiniz adres bilgisinin doğruluğu kritik önemdedir. Unutmayın, platform üzerinden reklam verenin sağlayacağı fayda ne kadar artar ise, o kadar fazla reklam verecek ve siz de o kadar fazla gelir elde edeceksiniz.

Reklam verenler, reklamlarını izleyecek kitleleri platform üzerinde hedeflerler ve size sadece sizin ile ilgili olabilecek reklam ve kampanyalar hakkında size reklam izlettirmeyi amaçlarlar. Sağlayacağınız bilgilerde eksiklik ya da hata olması durumunda, reklam verenlerin ve sizin platform üzerinden sağlayacağınız fayda daha düşük seviyelerde olacaktır.

Markalar bütçe kısıtları nedeni ile reklam hedeflemelerini sadece belirli sektörleri takip eden üyelere ya da sadece kendi markalarını takip eden üyelere yapabilirler. Bu nedenle reklam ve kampanya bilgilerinden daha fazla haberdar olmak istediğiniz sektör ve markaları takip etmenizi tavsiye ediyoruz.

Hayır, istediğiniz kadar üyeyi platformumuza katarak kazanacağınız parayı arttırabilirsiniz. Ancak unutmayın, para kazanmanız için arkadaşlarınızın reklam izlemesi gerekmektedir.

Uygulama üzerinden Arkadaş Öner ile facebook ve twitter üzerinde kendi kullanıcınız ile ya da rehberinizdeki telefon numaraları ile kendi telefon numaranız üzerinden referans bağlantınızı paylaşabilirsiniz. Arzu ederseniz de venividiwon üzerinden refereans kodunuzu alıp; farklı platformlarda arkadaşlarınız ile paylaşabilirsiniz. Unutmayın her durumda üyelik sürecinin son adımında arkadaşınızın sizin referansınızı Kabul etmesi gerekmektedir. Dikkat, bir kişiyi sizin dışınıdaki üyeler de venividiwon’a referans ile katmaya çalışıyor olabilir. Elinizi çabuk tutun :)

Hayır. venividiwon sadece sizin referansınız ile platform katılan kullanıcıların izledikleri reklamlardan ve markaların izlenen reklamlarından size VVW COIN kazandırır.

Hayır, istediğiniz kadar markayı platformumuza katarak kazanacağınız parayı arttırabilirsiniz. Ancak unutmayın, katacağınız markaların reklam yayınlaması ve bu reklamların izlenmesi durumunda para kazanacaksınız.

Uygulama üzerinden Marka Öner ile markanın bilgilerini girerek marka üyelik önerisinde bulunabilirsiniz. Unutmayın, bir markayı farklı kişiler venividiwon’a katmak isteyebilirler ya da marka sizin önerinizi kabul etmeyebilir. Bunun için referans önerinizi yakından takip etmelisiniz.

Hayır, venividiwon’da bir üyelik ücreti yoktur. Hatta platforma kayıt işlemi sonrasında profilinizi doğru biçimde doldurduğunuzda 5 TL karşılığındaki 500 VVW COIN kazanacaksınız.

VVW COIN, platform üzerinde sizden istenilenleri gerçekleştirdiğinizde kasanızda biriktireceğiniz puana verdiğimiz isimdir.

100 adet VVW COIN 1 TL’dir.

Hayır. Herhangi bir limit yoktur. Yeter ki platformu kullanın ve sizden istenilenileri yerine getirin.

Kazandığınız VVW COIN hakediş değerine ulaştığında kazandığınız puanları aşağıdaki yöntemlerden bir tanesini seçerek alabileceksiniz :

  • Banka hesabınıza EFT ya da Havale
  • Platformumuza üye bir STK ya da Futbol Kulübü’ne bağış
  • İninal Kart‘ınıza transfer
  • Hediye Çeki olarak

İlgili STK ve Futbol kulübünün corpsupport@venividiwon.com üzerinden Venividiwon’a başvurması sonrasında gerekli sözleşmeler imzalandıktan sonra süreç tamamlanacaktır. Destekçisi olduğunuz STK ya da futbol kulüplerini bilgilendirebilirsiniz.

Hakediş değeri platform üzerinde kasanızdaki biriken puanlarınızı çekebilmeniz için ulaşmanız gereken puandır olup 10.000 x VVW COIN‘e karşılık gelmektedir.

Kasanızda biriken VVW COIN’leri harcama için yasal kısıtlar nedeni ile kurallarımız bulunmaktadır.

Vergi Mükellefiyeti

Ödeme Biçimi

Limit

Vergi Mükellefi

Banka Hesabına

Yok

Hediye Çeki

Yok

Vergi Mükellefi Değil

Banka Hesabına

Yılda toplam 3 kez

İninal Kart

Hediye Çeki

Yok

venividiwon tarafından alınan hizmet için kullanıcının hizmet faturası düzenleyebilmesidir.

Vergi mükellefi olmayan kullanıcılar için banka ve ininal kart üzerinden yapılacak ödemelerde yasa gereği kaynakta vergilendirme yapılmaktadır. Bu nedenle ödenecek tutar üzerinden %10 vergi kesintisi yapılacaktır. Vergi mükellefi olunması durumunda bir vergi kesintisi uygulanmayacaktır. Hakediş değeri üzerine hizmet tutarı (+%18) ekleyerek faturayı iletmeniz beklenecektir.

Hakedişinizin ödeme sürecine girmesi için öncelikle uygulama üzerinden para Ödeme Talebi gerçekleştirilmelidir. Ödeme talebi gerçekleştirildikten sonra ödeme aşağıdaki zaman diliminde gerçekleştirilecektir:

Yöntem

Tutar

Ödeme Süresi

Banka / İninal Kart

100 TL – 500 TL

1 Hafta

500 TL ve üzeri

30 Gün

Hediye Kart

Tümü

Hediye Kart üzerinde yazan

Bağış

Tümü

STK anlaşmasına göre

İlgilendiğiniz sektörleri, sevdiğiniz markaları ya da diğer venividiwon üyelerini takip edebilir, sosyalleşebilirsiniz. Markaların reklamları ile de tüm indirimlerden ve kampanyalardan ilk siz haberdar olursunuz. Paylaşımlarınızda beğendiğiniz markaları etiketleyerek marka reklamlarının altında çıkabilir, top listlere girebilir ve popular olabilirsiniz. Kim bilir belki bir gün beğendiğiniz markanın reklam yüzü oluverirsiniz :)

Hayır. Kişisel verilerin gizliliği sizin gibi bizim için de çok önemlidir. Uygulamamızda sizden, paylaşıma onay almadığımız bir bilgiyi kesinlikle üçüncü partiler ile paylaşmayız. Kullanıcı sözleşmesinde yazıldığı hali ile, ancak genel raporlama amaçlı kullanırız.

Paylaşımınızda etiketlediğiz marka, yayınlanma öncesinde paylaşımınızı öncelikle onay vermek isteyebilir ya da marka ile ilgili yaptığınız paylaşım marka tarafından durdurulabilir.

Hayır, venividiwon üyeleri platform üzerinde başka bir üyeyi izin almadan izleyebilir.

Yapmanız gereken sadece paylaşımı şikayet etmek. Şikayetler değerlendirilecek ve uygun aksiyonlar alınacaktır. Ayrıca uygunsuz paylaşımda bulunan üyeyi takibi bırakabilirsiniz.

Mobil uygulamanız üzerinde sol üst menüde bulunan Bize Ulaşın üzerinden bize ulaşabilirsiniz.

Top